Předávání majetku

Převody majetku a M&A

Proč je důležité řešit převody majetku a M&A transakce systematicky?

V dnešní době jsou i relativně jednoduché úkony spojeny s určitou administrativní zátěží. V případě převodů majetku např. mezigenerační transfery majetku mohou být s ohledem na charakter převáděného majetku náročnou operací. Stejně tak v případě, kdy se rozhodnete pro exit z Vašeho podnikání, nebo naopak zvažujete akvizici a rozšíření podnikání se jedná o komplexní problematiku. Nejedná se o žádnou raketovou vědu, nicméně jít do toho na vlastní pěst může být ošemetné a v určitých případech také časově náročné.

Jsme průvodci procesem

Rozumíme problematice převodů majetku a M&A. Jsme tak schopni Vás provést celým procesem a zajistit ve spolupráci s našimi partnery hladký převod majetku, prodej či nákup obchodních firem, společností či obchodních závodů. Nejsme však jen cifršpióni, právníci a obchodníci. Transakce s našimi klienty rozebíráme ze všech hledisek tak, aby jsme společně měli vždy dostatečně dobrou odpověď na všechny podstatné otázky spojené s transakcí. To je obzvláště (nikoliv výlučně) důležité u mezigeneračních transferů majetku a celkově u zajištění kontinuity bohatství rodu.

  Mám zájem

  Řešíte aktuálně rozhodování co dál se svým majetkem?

  Nenechte rozhodnutí na náhodě či okamžitém impulzu.

  Spojte se s námi a probereme Vaši situaci, zhodnotíme možnosti a předložíme Vám jak obtížné otázky, tak alternativní pohledy na problematiku a možná řešení.

  Ďábel je ukrytý v detailu, my Vám ho pomůžeme najít a udělat ten správný krok.

  Případová studie

  Účastnili jsme se výběru na poradce pro prodej společnosti. Jednalo se o středně velkou společnost se strojírenskou výrobou. Přestože by bylo velice jednoduché a samozřejmě pro nás obchodně zajímavé (odhadovaná částka transakce v rozmezí 350 – 400 mil. CZK) danou společnost prodat (s ohledem na ekonomické ukazatele, goodwill, značku a další), jsme před podáním nabídky předně debatovali a s klientem rozebírali jeho motivaci k prodeji. Jednalo se v podstatě o rodinnou firmu a nám bylo až líto ji prodávat do dalších rukou. S ohledem na skutečnosti, které jsme se při debatě s majitelem dozvěděli jsme nakonec souhlasili, že prodej je opravdu optimální variantou a účastnili jsme se výběru.